“KENDİ HAYATININ USTASI OL”

GERÇEK BİR GELİŞİM\DÖNÜŞÜM YOLCUĞUĞU PROGRAMI

“BEN” Hareketini Başlatıyoruz…

“Yaşama Sanatı Ustalığı” ile iş ve özel hayatınızı yeniden yazmak ister misiniz?

Bunun için uygulama ve beceri kazanma programı ile sizler için eşsin bir araç sunuyoruz.

DEĞER\FAYDA ZİNCİRİNE KATILIN! Sosyal\Kültürel değişimin “Lider”i olun…

“Biz” Olan Hayatlara Öncülük Yap…

“BEN” Hareketini Başlat!

  • Bizleri prensim, prensesim diyerek büyüttüler. Bazılarımıza ise sadece hitap ettiler. Ancak herkesin prens, prenses ya da sadece “sen” denilen bir başlıkla karşılaştığımızda nasıl mütevazi olunacağını öğretmediler.
  • Bizlere sürekli “soru çöz o zaman hayat sana güzel olacak” dediler ama hayatın gerçek sorunlarına karşı nasıl çözümler üreteceğimizin adını bile anmadılar.
  • Benim hayatıma bir alet edevat kutusu kattı “Hayat Ustalığı Programı” kullanma kılavuzu var. Matematiği öğrendim, fizik okudum, sosyal bilimler, coğrafya, tarih öğrendim. Anne, babamı bana sabahleyin “günaydın” akşamları “iyi geceler” demeyi öğretti. Bir dükkandan çıkarken muhakkak teşekkür ederim. Yemek yapmayı, damacana bitmeden sus söylemeyi, online elektrik faturası yatırmayı, Excel kullanmayı, internette araştırma yapmayı biliyorum. Hepsi çeşitli zamanlarda bana öğretildi bu konularda hiç sıkıntı yaşamadım.
  • Ben kendimi yönetmekte sıkıntı yaşadım hep. Duygularımın içinde çok zorlandım. Bir arkadaşım “şu anda konuşmak istemiyorum” dememe rağmen “hayır, dinleyeceksin” deyip bağıra bağıra eleştirdiğinde içimde yükselen öfkeyle ne yapacağımı bilemedim. Sevgilimle kavga ettiğimde ne yapacağımı bilemedim. Eğitim sürecim istediğim gibi gitmediğinde başarısızlık duygusuyla ne yapacağımı bilemedim. Üstelik bu duygu kendime acımaya dönüştüğünde bataklığa saplanmış gibi hissettiğinde ne yapacağımı hiç bilemedim. İşte bunları öğrenmedim. Kimse de “bunlardan kurtulmak çok önemli, her şeyden önce nasıl sakin kalacağını öğrenmelisin” demedi. Elimde kullanabileceğim bir kılavuz verilmedi…